smaki i tradycje regionu

Miód pitny to dla NAS kontynuacja dawno zapomnianych smaków i tradycji regionu Pławna z czasów kiedy miejscowość była miastem z dworem szlacheckim, a co najważniejsze przyszłość NASZEGO gospodarstwa.

Produkcja miodu pitnego to proces łączenia wody, miodu i drożdży w odpowiednich warunkach dedykowanych. W przypadku tradycyjnego wina najważniejsze są składniki, środowisko i miejsce w jakim jest wytwarzane. 

Nasze miody pitne są tworzone ze składników takich jak:

  1. Miód, którego używamy do produkcji miodów pitnych, pozyskujemy z naszej pasieki – z zapylania kwiatów roślin borówki amerykańskiej i roślin leśnych dziko rosnących w sąsiedztwie pasieki takich jak jeżyna, dzika czereśnia i malina, wrzos, koniczyna, żurawina.
  2. Woda, używamy wody z naszego źródła leśnego bogatego w mikro i makroelementy naszych lasów.
  3. Drożdże, służą do przemiany brzeczki podczas fermentacji na wino. Używamy sprawdzonych i wyselekcjonowanych drożdży do produkcji miodów pitnych na przestrzeni lat w domu rodzinnym Ojrzyńskich.
  4. Środowisko, fermentacja podstawowa zachodzi w specjalnych tankach nierdzewnych, a dojrzewanie w beczkach z dębu polskiego.
  5. Miejsce z którego pochodzi nasz trunek to historia zalewajki, tatarczucha, które przed wielką bitwą wiedeńską celebrował w formie mszy polowej Jan III Sobieski.
dojrzewanie miodu

Naturalne soki owocowe, bez konserwantów,
wytłaczane na zimno.

Borówka amerykańska i inne owoce
w formie dżemów i konfitur.